від 300 ₴/кв.м
Побудова мансарди зараз є економічно вигідною, адже без збільшення загальної площі забудови, ми можемо неабияк розширити свій житловий простір. Використовується для цього чорничне приміщення.
Під час будівництва будинку відразу готується загальний проєкт із мансардним приміщенням, де заздалегідь проводять планування всіх кімнат, як у будинку, так і в мансарді. Це набагато простіше, коли вся конструкція робиться одночасно, з нового матеріалу, стикувати який між собою зручніше, міцніше. Але в багатьох випадках будівництво мансарди відбувається, коли будинок давно вже стоїть.
Чорне приміщення мало використовується в корисній якості, частіше воно просто заставлене старими забутими речами, які начебто шкодують викинути. Господаря, нарешті, вирішують переобладнати це забуте приміщення в додаткову оселю, яку можна використовувати для робочого кабінету, дитячої кімнати або спальні.
Маючи наявність готових носільних конструкцій, будівництво мансарди буде здійснене якнайшвидше. Зазвичай, мансарда розташовується під ламаною або двоскатною кришкою, кути нахилу скатів різні, стелі теж похилі. Щоб побудувати дах, потрібні довгі дошки або бруси. Якщо дах уже є, його однаково треба підіймати.
Ефектно, звісно, має будинок із мансардою під гострим двоскатним дахом, але для внутрішніх кімнат набагато зручніший, щоб вона була, все ж ламаною. Тоді в кімнатах будуть хоча б вертикальні стіни, а велика частина стелі в горизонтальному положенні. До того ж такий варіант економічно вигідний, тому що менше витрачається матеріал на будівництво. Тому будівництво мансарди передбачає, що дім достатньої ширини. Висоту стін треба прагнути зробити вище, наближаючи в висоті в інших приміщеннях.
Оздобним матеріалом для стін і стель може слугувати ДВП, ДСП, вагонка, гіпсокартон. Ще на етапі проєктування треба задуматися над пристроєм балок і за можливістю використовувати наявні, щоб не перевантажувати дах додатковими навантаженнями. Матеріал для обшиття кріпиться шурупами або цвяхами до стелі. Для стін знадобляться додаткові підстропильні балки або цегляні простінки, що упираються в балки під дахом. До підстропильних балок кріпиться обрешетка, на яку монтується обшивний матеріал для стін. Цегляні простінки оштукатуруються. Під час облаштування стін із боків утворюються різного розміру ніші, які використовуються для зберігання речей і різного господарського інвентарю. У них облаштовують комори, тумби, шафи з розсувними дверима.
Побудова мансарди передбачає поділ мансардного простору на необхідну кількість кімнат. Це залежить від житлової площі мансарди, але, як уже згадувалося вище, у ній можна облаштувати кабінет, дитячу, спальню, обов'язково туалетну кімнату. Також необхідно побудувати зручну драбину з бильцями. Вона може бути прямою, з поворотом або гвинтовою.
Особливістю мансардного приміщення є наявність великих стельових вікон, похилих стін і стель. Використовуючи цю особливість, кімнати мансарди можна обставити затишно та зі смаком. Розставити меблі різної висоти, виготовленої на замовлення з урахуванням наявних розмірів. Зробити локальне освітлення в затишних куточках. Стіни краще закрити світлими тонами, тому що розміри кімнат і так зменшені, до того ж є ефект нависальних стін. Світлі тони візуально розширять приміщення.
Будова мансарди передбачає утеплення даху матеріалом, який має бути довговічним. Теплоізолятором слугуватиме мінеральна вата.
Під час утеплення треба дотримуватися послідовності в роботі. Спочатку до стропильних балок кріпиться листовий матеріал як чорнова стеля. На нього укладають гідроізоляційний шар поліетиленової плівки, а слідом утеплювач із мінеральної вати. Водночас не треба забувати про вентиляцію — між утеплювачем і стропильними балками необхідно залишити повітряний проміжок. Утеплювач треба покрити матеріалом, що має властивість поглинати пару. Далі поверх цього матеріалу зміцнити обрішку, яка обшиватиметься гіпсокартоном або ДВП. Обшивку стін можуть проводити дві людини, використовуючи цвяхи або шурупи. Обшивний матеріал далі можна обклеїти шпалерами або зашпаклювати та пофарбувати водною емульсією будь-якого відтінку.
Ми «Світ Кравлі» вчимо всі ваші побажання під час переобладнання нежитлового горища в мансарду. Розширивши ваш житловий простір якнайшвидше та мінімум витрат.
Основні | |
---|---|
Вибір надаваних послуг | Монтаж, Ремонт, Проектування |
Покрівельні роботи по виду матеріалу | Композитна черепиця, Металочерепиця, Гнучка (бітумна) черепиця, Профнастил, Керамічна черепиця |
Кроквяні системи | Так |
Користувальницькі характеристики | |
Розкрій покрівлі | 30 хвилин |
Візуалізація покрівлі | 30 хвилин |
Заміри покрівлі | 1 день |